AVONSTART.cz

Avon

Těší nás Váš zájem o tyto stránky a zájem o společnost Avon, která je celosvětovou vedoucí společností v oblasti přímého prodeje v  oblasti kosmetiky. Věříme , že i pro Vás se stane firma Avon volbou číslo 1.

S obratem 8,8 miliard dolarů je Avon celosvětovým lídrem přímého prodeje v oblasti kosmetiky. Produkty společnosti Avon nabízí ve více než 100 zemích světa přes 5 miliónů nezávislých kosmetických poradců.

Produktové řady Avonu zahrnují značky jako Avon Solution, Anew, Skin So Soft, Color Trend, dekorativní kosmetiku Avon. Dále nekosmetické doplňky a další výrobky spojené s krásnou ženou.

Ať už je pro vás důležitá finanční samostatnost, zábava a kosmetika, setkávání s lidmi nebo vlastní vzdělávání, osobní rozvoj, v tom všem vás můžeme podpořit a pomoci vám splnit vaše sny.

Přejeme Vám vše nejlepší na Vaší cestě k úspěchu a těšíme se na budoucí spolupráci.

Začátky Avonu

Historie firmy Avon připomíná pohádkový příběh. Ke konci 19.století začal obchodní cestující s knihami David McConnell ke knihám přidávat malý voňavý dárek. Zanedlouho se jeho vůně stávaly žádanější více než samotná literatura, a proto v roce 1886 založil svou vlastní kosmeticku společnost “California Parfume Company.”

McConnell správně předpokládal, že pro přímý prodej je nejdůležitější osobní kontakt – žena nabízející zboží ženě. Prvním distributorem jeho společnosti byla paní P.F.E.Albee, která se tak stala první Avon Lady. Poprvé v historii získaly ženy příležitost nabýt finanční nezávislosti –  34 let před tím, než získaly hlasovací právo. V roce 1929 se na trhu objevila řada výrobků pojmenovaná podle rodiště jednoho z  nejoblíbenějších autorů D.McConnella, Williama Shakespeara, Stradford upon Avon. Název se stal tak populární, že se firma roku 1939 oficiálně přejmenovala na Avon Product Inc.

Avon v České republice

Společnost Avon začala působit v České republice v únoru 1991. Společnost se postupně rozrůstá, v současné době se přímému prodeji výrobků Avon věnuje přes 90 tisíc nezávislých Avon Ladies a Avon Gentlemanů, kteří obslouží přes 4,5 milionu zákazníků ročně.
Avon Cosmetics je členem Asociace osobního prodeje.
V roce 1989 ukončil Avon jako první kosmetická společnost na světě testování produktů na zvířatech.

Tvářemi Avonu se staly tyto dámy:

Salma Hayek (EDP Today,Tomorrow,Always) , Mahulena Bočanová (řada Liív Botanicals) , Dara Rolins (EDP True Glow) , Milena Steinmasslová (zlatá řada Anew) , Monika Absolonová (Avon pochod) a Jitka Čvančarová (řada Anew Rejuvenate) . Celosvětovou velvyslankyní Avonu je známá hollywoodská herečka Reese Witherspoon, která je zároveň tváří rtěnky Pro–To-Go. Avon je společnost, která rozumí potřebám žen a chce je uspokojit nejen svými produkty, ale i službami. Zároveň nabízí ženám na celém světě seberealizaci.

Avon proti rakovině prsu

Tento projekt odstartoval v roce 1992. Jeho cílem je péče o zdraví žen a povědomí o nemocech postihujících ženy. V ČR se do celosvětového projektu Avon proti rakovině prsu firma zapojila v roce 1998 prodejem růžových symbolů. Výtěžky z tohoto prodeje věnuje na projekty spojené s  prevencí a bojem proti rakovině prsu. Od roku 1997 na boj proti rakovině prsu předal Avon více jak 31 miliónů Kč. Mezi nejznámější aktivity v  České republice patří například Avon pochod (patronkou je Monika Absolonová), projekt Ženy ženám (sponzoring mamografických a  sonografických vyšetření), bezplatná poradenská Avon linka proti rakovině prsu a dlouhodobá spolupráce s organizacemi v této oblasti. Více se dozvíte na www.zdravaprsa.cz
A v letošním roce se Avon rovněž zapojil do kampaně na podporu boje proti domácímu násilí (patronkou v ČR je Daniela Peštová a v SR Adriana Sklenaříková). Více informací na stránkách www.avonprotidomacimunasili.cz

Prosím sledujte a sdílejte
Přesunout se na začátek